ROTARY CLUB SZAMOTUŁY

Kadencja 2016 - 2017 r.
rotary znak

Dzień Dziecka.

Dnia 09 czerwca 2017 z niewielkim "opóźnieniem" wspólnie z Rada Rodziców przedszkola "Biedronka" w Gałowie zorganizowaliśmy imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka. Był to wyjątkowy dla dzieci dzień. W ogrodzie przedszkola stanął wspaniały dmuchany zamek, dmuchana trampolina na których można było do woli skakać. Imprezę umilał dzieciom i ich rodzicom grający przyjemna dla ucha muzykę DJ Green. Zaproszony klaun uczył dzieci puszczać ogromnie mydlane bańki, w części gastronomicznej można było spróbować wspaniałych wypieków przygotowanych przez mamy przedszkolaków, a dla zgłodniałych po zabawie na świeżym powietrzu czekały kiełbaski z grilla. Jako specjalną atrakcje dla przedszkolaków sfinansowaliśmy im wycieczkę, której jedna z atrakcji było zwiedzania Portu Lotniczego Ławica w Poznaniu.

galeria galeria
galeria galeriarotary znak

TESCO - decydujesz, pomagamy.

Zdecydowaliśmy się wziąć udział programie organizowany po raz drugi przez sieć sklepów Tesco. Zgłosiliśmy projekt edukacyjne dla dzieci przedszkolnych, który może zostać sfinansowany dzięki fundacji prowadzonej przez tą sieć. Liczymy na zaangażowanie naszych sympatyków, gdyż ostateczny wybór projektu nastąpi w drodze losowania. Szczegóły znajdziecie Państwo na miejscu w markecie. Akcja trwa od 08 marca do 04 kwietnia 2017r.

galeriarotary znak

Koncert.

Dnia 26 lutego 2017 w niedzielne popołudnie w kinie "Halszka" spotkało sie wielo osób chcących ciekawie spędzić czas. Kolejny koncert zorganizowany w cyklu gramy - pomagamy był dużym sukcesem. Zaproszony przez Nas artysta Krzysztof Daukszewicz stworzył wspaniałą atmosferę, dzięki której wszyscy na sali bawili sie świetnie. Przedstawiony program to zabawne monologi, refleksyjne piosenki. Zebrane ze sprzedaż cegiełek pieniądze przeznaczymy w tym roku na wyposażenie placu zabaw w przedszkolu "Biedronka " w Gałowie.

galeria galeriarotary znak

Charytatywny koncert.

Dnia 26 lutego 2017 Satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor - Krzysztof Daukszewicz, wystąpi w ramach cyklu charytatywnych koncertów organizowanych przez Rotary Club Szamotuł z Szamotulskim Ośrodkiem Kultury. Cegiełki o wartości 50 zł upoważniające do wstępu można kupić w „Cafe Napoleon” w Szamotułach przy ul. Kościelnej, w SZOK-U i przed koncertem.

galeriarotary znak

Finansowanie windy.

Dnia 5 grudnia 2016 jako Klub zostaliśmy zaproszeni do udziału w finansowaniu dużego przedsięwzięcia dla dziecka niepełnosprawnego. Po blisko roku działań została przekazana do użytkowania winda osobowa zamontowana w domu jednorodzinnym mająca na celu umożliwienie wyjścia z domu matki samotnie wychowującej niepełnosprawnego 10- letniego Krzysia. W uroczystości uczestniczyli Starosta Szamotulski, przedstawiciel Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz inne osoby zaangażowanie w realizacji tego zadania..

galeria
galeria galeriarotary znak

Mikołaj.

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym członkowie Naszego klubu postanowili wspomóc organizację świątecznych paczek dla jednego z Przedszkoli w Gminie Szamotuły. Uznaliśmy, że w tym roku ufundujemy podarunki dla dzieci z Przedszkola " Biedronka " w Gałowie. W porozumieniu z Radą Rodziców przekazaliśmy środki finansowe na ten cel.

galeriarotary znak

Aula przy Państwowej Szkole Muzycznej w Szamotułach.

Dnia 25 listopada 2016 po wielu latach budowy i urządzania została uroczyście otwarta aula przy Państwowej Szkole Muzycznej w Szamotułach. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości. Naszym wsparciem dla tej uroczystości było ufundowanie projekt i jego realizację logo dla Szkoły. Autorem projekt jest Jarosław Kałużyński. Od dzisiaj logo pojawiać się będzie na wszystkich uroczystościach organizowanych przez Szkolę oraz znajdzie swoje miejsce na oficjalnych dokumentach Szkoły. Mamy nadzieje , że stanie się ono znakiem rozpoznawczym ..

galeriarotary znak

Festiwal folkloru w Indonezji.

Dnia 17 października 2016 na grudniowym spotkaniu Naszego klubu zaprosiliśmy pan Maciej Sierpińskiego - kierownika Zespołu Folklorystycznego " Szamotuły" . Nasz gość przedstawił na relację z wyjazdu artystycznego , który w części finansowaliśmy, na festiwal folkloru w Indonezji. Było nam niezmiernie usłyszeć jak wiele wniósł nowych doświadczeń wniósł dla Zespołu ten wyjazd. Pan kierownik okazał się osobą niezwykle zaangażowaną w co robi, myślę że gdyby nie ograniczenia czasowe moglibyśmy spędzi na słuchaniu jego relacji wiele godzin. Relacja ubarwiona była dużą ilością zdjęć i relacji dźwiękowych. Zainteresowanych odsyłam na strony internetowe Zespołu i SZOK.

galeria galeriarotary znak

Dzień Dziecka w przedszkolu "Rzepka".

Dnia 8 czerwca 2016 zostaliśmy zaproszeniu przez dyrekcję przedszkola "Rzepka" na festyn zorganizowany z okazji dnia dziecka. W programie spotkania zaplanowane było uroczyste przekazania przez nasz klub do użytkowania zakupionej przez Nasz Klub urządzenie multimedialnego "Magiczny dywan". W asyście prezydenta Piotra Kasprowicza, przedszkolak Emilka dokonała zdjęcia szarfy i urządzenie jest w pełni gotowe do działania. Grupa dzieci zaprezentowała obecnym część możliwości tego urządzania. Pani Dyrektor potwierdziła, że możliwości edukacyjne "Magicznego dywanu" są bardzo duże. Korzystać z niego będą wszystkie grupy przedszkolne od maluchów do starszaków. W festynie brało udział ponad 100 dzieci wraz z rodzicami.

galeria galeria galeria galeriarotary znak

Koncert charytatywny "Gramy i Pomagamy".

Dnia 6 kwietnia 2016 po raz kolejny zorganizowaliśmy koncert charytatywny w kinie "Halszka" z gamy koncertów "Gramy i Pomagamy". Organizatorzy, Klub Rotary Szamotuły oraz Szamotulski Ośrodek Kultury Instytucja Kultury, zaprosili barda i cenionego aktora Teatru Nowego w Poznaniu, pana Andrzeja Lajborka. Muzyka romantyczna, romanse takich twórców i mistrzów jak Wysocki, Okudżawa, Wertyński, pozwoliła mile spędzić wieczór. Dochód przeznaczymy na realizacje projektu edukacyjnego dla przedszkola "Rzepka" w Szmotułach. Publiczności i panu Andrzejowi Lajborkowi serdecznie dziękujemy.

galeria galeria galeriarotary znak

BAL KARNAWAŁOWY RC Szamotuły.

Zgodnie z tradycją dnia 6 lutego 2016 po raz kolejny zorganizowaliśmy bal, którego celem poza dobrą zabawą było zebranie środków finansowych na cele działalności naszego klubu. W pięknie przystrojonych wnętrzach restauracji Hotelu "Maraton" w Szamotułach bawiło sie tym razem ponad 100 osób. Uroczystego otwarcia balu z życzeniami miłej zabawy dokonał prezydent klubu Piotr Kasprowicz. Poza zabawą w trakcie balu zorganizowaliśmy loterię fantową, której główną atrakcją było pralka ufundowana przez firmę SAMSUNG. Łączny dochód z przeprowadzonej loterii wyniósł ponad 6000 zł. Całość kwoty zostanie przeznaczona na zakup urządzeń audio-wizualnych dla jednego z szamotulskich przedszkoli.

galeria galeria galeria galeria galeria galeria galeriarotary znak

Spotkanie z przedstawicielami kluby Rotary Frankfurt nad Odrą.

Na jednym z naszych cotygodniowych wrześniowych spotkaniach gościliśmy przedstawicieli niemieckiego klubu Rotary. Celem naszego spotkania z inicjatywy kolegów z Niemiec była wymiana doświadczeń w pracy na rzecz lokalnych środowisk. Okazało się że wiele łączy nasze działania z inicjatywami klubu niemieckiego. Spędziliśmy wieczór w bardzo miłej atmosferze. Wspólnie uznaliśmy, że dalsze zacienianie naszych kontaktów klubowych może w przyszłości skutkować realizacją wspólnych zadań . Zostaliśmy zaproszeni przez kolegów z Niemiec do udziału w organizowanym z ich udziałem odbywającym się w Szamotułach Międzynarodowym Festiwalu im. Filipa i Ksawerego Scharwenki ( październik 2015r ).

galeria galeria galeriarotary znak

BAL KARNAWAŁOWY RC Szamotuły.

W dniu 6 lutego 2015, w salach hotelu MARATON w Szamotułach, odbył się tradycyjny BAL KARNAWAŁOWY RC Szamotuły. Świetna atmosfera, znakomita muzyka i doskonałe potrawy przyczyniły się do tego, że bawiliśmy się do bladego świtu. Loteria fantowa na cele charytatywne przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Byliśmy hojni. Jeszcze tak wiele osób oczekuje naszej hojność. Do zobaczenia za rok.

galeria galeria galeriarotary znak

Karnawał dla dzieci.

W dniu 17 stycznia 2015, w gościnnych salach Pałacu w Gałowie, Rotary Club Szamotuły zorganizował tradycyjny, doroczny balik dla podopiecznych STOWARZYSZENIA NA RZECZ DZIECI i MŁDZIEŻY SPECJALNEJ TROSKI w SZAMOTUŁACH. W baliku uczestniczyło ok. 140 podopiecznych wraz z opiekunami. Zabawa trwała ponad trzy godziny. Przy dźwiękach muzyki bawiliśmy się, jedliśmy i piliśmy napoje chłodzące. Finałem była wizyta GAWAZDORA, który każdemu uczestnikowi wręczył okazałą paczkę. Szczególne podziękowanie kierujemy do Pana MARIANA PANKOWSKIEGO, Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Rolniczo – Hodowlanego „GAŁOPOL” za udostępnienie nam pomieszczeń w Pałacu w Gałowie.

galeria galeria galeria
© ROTARY CLUB SZAMOTUŁY